Ekskluzywne fotele biurowe | Contino.pl

Dobre wyposażenie biura to odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na wygodzie pracowników, ale jednocześnie na estetyce przestrzeni biurowej. Kupując meble do firmy, warto kierować się też wytrzymałością, zwłaszcza biorąc pod uwagę częstotliwość eksploatacji takich akcesoriów. Na szczególną uwagę zasługują ekskluzywne fotele biurowe, które znajdują się w gabinetach najważniejszych osób w firmie, w salach konferencyjnych czy przestrzeniach wydzielonych do rozmów z klientami.

Ekskluzywne fotele gabinetowe
obrazek prezentujacy

Fotele gabinetowe skórzane a kolor kanapy

Wybierając fotele biurowe, warto kierować się wystrojem reszty pomieszczenia. Tego typu meble często znajdują się w pobliżu kanap czy sof, stanowiąc niejako uzupełnienie. Dlatego warto kupować fotele w tej samej kolorystyce, co pozostałe elementy. Chcąc postawić na uniwersalność oraz maksymalną elegancję, to właśnie to rozwiązanie stanowi najlepszą opcję. W innym przypadku dobrze sprawdzi się metoda kontrastu, a więc na przykład białe fotele jako przeciwieństwo dla czarnej kanapy. To z kolei da nowoczesny, intrygujący efekt.

Czym charakteryzuje się wygodny fotel biurowy?

Dobry fotel biurowy nieraz jest używany podczas wielogodzinnej pracy przy biurku. Z tego powodu powinien być maksymalnie wygodny i stabilny. Eksperci potwierdzają, że mebel tego rodzaju musi mieć odpowiednio wyprofilowany odcinek lędźwiowy. Co więcej, powinien oferować także oparcie na głowę lub odcinek szyjny kręgosłupa. Dobry fotel powinien być również regulowany w kilku płaszczyznach. Dzięki temu każdy użytkownik będzie w stanie wybrać ustawienie odpowiednie dla swojej sylwetki, wzrostu czy ustawienia ciała.

Profesjonalny fotel biurowy - jak dopasować go do potrzeb użytkownika?

Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni model fotela biurowego. To bardzo istotne, ponieważ mebel powinien mieć wygodne siedzisko, a także regulowane wysokość siedziska, wysokość oparcia, stopień nachylenia oparcia, podłokietniki - im więcej elementów da się dostosować, tym prościej znaleźć właściwe ustawienie dla siebie. Należy ustawiać mebel do pozycji z wyprostowanymi plecami, dosuniętymi do oparcia, przy wysokości siedziska umożliwiającej swobodne ułożenie nóg na podłodze pod kątem 90 stopni w kolanie.